Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
 • EASA lisansına sahip olacağınız pilotaj eğitiminiz için minumum ICAO ENGLISH LEVEL 4 seviyesinde olma şartı vardır.

 • İyi de bu level 4 nedir nasıl alınır diye soracak olursanız kısaca standart havacılık terminolojisini (frezyoloji) kullanarak uçar iken karşınızdaki muhatabınıza derdinizi anlattır, karşı tarafın ne dediğini anlayabilir seviyede olmak diyebiliriz.

 • Ayrıca EASA ICAO English Level Exam yapma yetkisine sahip www.englishcentre.eu‘ un resmi iş ortağı olduğumuzu belirtmek isteriz.

 • Modüler Pilotaj Eğitimini Avrupa’ da olacağından, gündelik hayatınızda ingilizce kullanacağınızı unutmayın. Korkmayın ve emin olun onların çoğunluğu sizden daha kötü ingilizce konuşuyor.

 • Son olarak ticari pilot lisansınızı (CPL) aldınız. İşe başlayacaksınız, Peki havayolları şirketleri ne seviye İngilizce istiyor? Bu sorunun cevabı şirkete göre değişmektedir. Örneğin IELTS akademik sınavından 6 almak tüm havayolları şirketlerinin kapısını aralayacaktır. 

HAYALLERİNİZİ ERTELEMEYİN…
Nasıl Pilot olurum? Pilot olmak için gerekli şartlar nelerdir? Pilot olmaya kanat aç.

PİLOT OLMAYA KANAT AÇIN! 

Yorumunuz

Sektörün içinden gelen ve siz değerli pilot adaylarının çıktığı yolculuğun zorluklarını bizzat yaşamış 20 seneden fazla havacılık tecrübesiyle halen kendisini güncel tutarak yeni eğitimleri alan profesyonel pilot ekibimiz, sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada geçerli olan EASA pilot lisansını en uygun, en kaliteli ve en kısa zamanda almanızı sağlıyoruz.

"Hayallerinizi ertelemeyin"
HAYALLERİNİZİ ERTELEMEYİN


   

  Nasıl Pilot olurum? Pilot olmak için gerekli şartlar nelerdir? Pilot olmaya kanat aç.
  HAYALLERİNİZİ ERTELEMEYİN…