Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Neden pilot olmalıyım? Avantajları nelerdir?

Pilotluk mesleğinin avantajları düşünüldüğünde; akla ilk gelen şey yüksek maaşlar (THY pilot başlangıç maaşı yaklaşık 3500€’ dur.) ve pilotların bol bol seyahat ettikleri gerçeğidir. Yani yeni yerler görmek, dünyanın farklı yerlerine gitmek yeterince çekici olsa gerek. 

Ayrıca tabiki pilotluğun maddi getirisi! Standartların çok çok üzerinde bir gelire sahip olur, hayatınızı refah içerisinde geçirebilirsiniz.

Hemen belirtmek isteriz ki bu meslek sadece maaşı için yapılmamalıdır. 

 • Etrafınızda sizinle aynı düşünce tarzında olan insanlardan bulunması, bir diğer avantajdır. Zira gerek pilotlar gerekse kabin memurları, teknisyen ve uçuş hizmetlerinde görevlendirilenler, planlamacılar, hava trafik yönetimi personeli,… genel olarak aynı motivasyonla hareket eden kişilerdir. Neticede, başka sektörlerde işini severek yapan çok sayıda insanla karşılaşmak fazlasıyla zordur.

 • Farklı kültürlerden insanlarla tanışmak, sizi pek çok farklı yönden geliştirecek, bakış açınızın genişlemesini sağlayacaktır.

 • Eve iş getirmek, pilotların neredeyse hiç yapmadığı bir şeydir. Gerekli eğitimler ve testler için yapılacak hazırlıklar dışında pilotlar işlerini kapılarının ardında bırakarak evlerine dönerler.

 • Bazı pilotlar aksini söylese de bu mesleği yapanlar, diğer pek çok çalışana kıyasla uzun ve yorucu mesai saatlerine katlanmak zorunda değillerdir. Zaten kurallar gereği bir pilot, çalışabileceği maksimum saat sayısını istese de aşamaz.

 • Pilotlar, ücretsiz ya da indirimli oranlarla seyahat ederler. Ayrıca oteller ve araç kiralama hizmetleri gibi olanaklardan da aynı haklarla faydalanabilirler. Ayrıca meraklıları için pilotların yaşamları boyunca pek çok ünlüyle tanışma fırsatı bulduklarını da belirtelim.

 • Ofisinizin istisna-i manzarasını da unutmayalım.

 • Uçtuğunuz sürece zaman lehinize işleyecektir.

 • Sağlığınızı korumak için “spor yapmak” alışkanlığınız olacaktır.

 • Sağlık muayenelerinin periyodik aralıklarla yapılacak olması, kendi sağlık durumunuzu yakınen takip etme şansınız olması anlamına da gelmektedir.

 • Halk arasında prestijli bir meslek olarak kabul görmüştür.

 • İşlerinizi hallederken EFB (electronic flight bag) yani tabletiniz yeterli olacaktır.

 • Teknolojinin ilerlermesi paralelinde kullanmış olduğunuz teknikler ve konforunuz müspet yönde değişecektir.

HAYALLERİNİZİ ERTELEMEYİN…
Nasıl Pilot olurum? Pilot olmak için gerekli şartlar nelerdir? Pilot olmaya kanat aç.

PİLOT OLMAYA KANAT AÇIN! 

Sektörün içinden gelen ve siz değerli pilot adaylarının çıktığı yolculuğun zorluklarını bizzat yaşamış 20 seneden fazla havacılık tecrübesiyle halen kendisini güncel tutarak yeni eğitimleri alan profesyonel pilot ekibimiz, sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada geçerli olan EASA pilot lisansını en uygun, en kaliteli ve en kısa zamanda almanızı sağlıyoruz.

"Hayallerinizi ertelemeyin"
HAYALLERİNİZİ ERTELEMEYİN


   

  Nasıl Pilot olurum? Pilot olmak için gerekli şartlar nelerdir? Pilot olmaya kanat aç.
  HAYALLERİNİZİ ERTELEMEYİN…